تا انتخابات | ايثار و شهادت
شمال فردا را صفحه اصلي خود كنيد
صفحه اصلي | تماس با ما | پيوندها | جستجو | آرشيو | RSS | ارسال خبر

 

 

کد خبر: 8153  تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۸۹ 
ايميل ارسال به دوستان
چاپ نسخه چاپی


آغاز ثبت نام از متقاضیان حج عمره در گیلان

شمال فردا: رئیس سازمان حج و زیارت استان گیلان از آغاز ثبت نام متقاضیان حج عمره از یکشنبه به مدت 10 روز در استان خبر داد.

آغاز ثبت نام از متقاضیان حج عمره در گیلان

 

حسن یگانه افزود: ازساعت هشت صبح یکشنبه بیست و ششم دی ماه تا پنجم بهمن ماه سال جاری به مدت 10 روز کلیه دارندگان فیش عمره بانک ملی که تاکنون به هر دلیلی به عمره مشرف نشده اند به همراه دارندگان فیش عمره بانک ملت از اولویت یک تا 180 در این مرحله به دفاتر زیارتی برای انتخاب زمان پروازخود دعوت شده اند.

وی تاکید کرد: در صورتی که بعد از گذشت 10 روز کاروانهای دارای ظرفیت خالی باشند از اولویتهای 180 به بعد دعوت خواهد شد.

رئیس حج و زیارت گیلان همچنین در پاسخ به سئوالی مبنی براینکه آمار ثبت نام شدگان در این دوره چند نفرهستند، گفت: در سال 87 آنانی که در بانک ملت برای تشرف به حج عمره ثبت نام کردند در مرحله اول قرعه کشی تا اولویت 200 اعلام شده بود.

وی خاطر نشان کرد: قبل از ایام موسوم حج قرعه کشی مجدد برای دو میلیون و 70 هزار نفر جمعیت زائر انجام شد که اولویت آنها از 201 تا 300 است در این مرحله از اولویت یک تا 180 برای تشرف به حج عمره دعوت شده اند.

یگانه همچنین در پاسخ به این پرسش که " مابه تفاوت هزینه ها به چه صورتی خواهد بود "، افزود: با توجه به اینکه دارندگان فیش بانک ملی قبلا 400 هزار تومان هزینه علی الحساب را پرداخت کرده بودند وبانک ملت 500 هزار تومان بنابراین به عنوان مثال زائری پروازی را انتخاب کند که 844 هزار و 500 تومان باشد با ارائه مدارک مربوطه بعد ازیک هفته دفتر زیارتی فیش ما به تفاوت را تحویل زائر می دهد و زائر با داشتن اصل فیش و فیش ما به تفاوت به بانک ملی یا ملت مراجعه و بقیه هزینه را با احتساب سود مربوطه که در طول این چند سال به سپرده اولیه تعلق گرفته است، پرداخت می کند.

وی در پاسخ به این سئوال که " یکی از بانکهای عامل با توجه به اینکه اولویتهای که سازمان حج و زیارت اعلام کرده یک تا 180 است، بالای 180 یعنی اولویت 200 را برای ثبت نام دعوت نموده این موضوع به چه صورتی است "، گفت: با اعلام سازمان حج و زیارت به بانک ملت برای اطلاع تمامی سپرده گذاران حج عمره از طریق پیامک مبنی بر بیان اولویت مربوطه یعنی تا اولویت 300 برای تمامی دارندگان فیش بانک ملت اکنون در حال انجام است اما برای عمره امسال فعلا تا 180 دعوت شده اند.

رئیس حج و زیارت گیلان خاطر نشان کرد: زائران دارای فیش بانک ملت اگر از اولویت خود تاکنون با خبرنبوده اند می توانند با مراجعه به شعب بانک ملت یا از طریق تلفن گویای 1556 بانک ملت و یا از طریق ارسال پیامک با اعلام شماره ثبت نام خود به شمار 200034 بانک ملت اقدام و از اولویت خود با خبر و در فیش خود قید کنند.

وی در خصوص آغاز سفر زائران به سرزمین وحی نیز گفت: اولین پرواز از 25 بهمن سال جاری آغاز و تا چهارم مرداد ماه سال 90 ادامه خواهد داشت.

یگانه درباره شرایط استفاده از سهمیه خاص زوجین برای متقاضیان یادآور شد: تمام زوجینی که تاریخ عقد آنها از نیمه دوم سال 88 و نیمه اول سال 89 باشد، می‌ توانند متقاضی استفاده از سهمیه زوجین برای تشرف به عمره مفرده باشند.

 

اضافه کردن نظر

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است - طراحی و تولید: "مازندنت"