تا انتخابات | ايثار و شهادت
شمال فردا را صفحه اصلي خود كنيد
صفحه اصلي | تماس با ما | پيوندها | جستجو | آرشيو | RSS | ارسال خبر

 

 

کد خبر: 36286  تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۴ 
ايميل ارسال به دوستان
چاپ نسخه چاپی

واکنش سخنگوی شورای ساری به سخنان ربیع فلاح جلودار
آقای استاندار ؛ برای شما متاسفم !

اينجا لازم مي دانم اولا از مردم استان و شهر خودم بابت اين بي توجهي مديريت ارشد استان به سخنان گله مندانه تعدادي از اعضاي شوراهاي استان و بي پاسخ گذاشتن سوالات نمايندگان آنها در شورا كه توقع خدمت رساني بيشتر از آنها دارند و ثانياً از كليه اعضاي شوراهاي اسلامي ...

آقای استاندار ؛ برای شما متاسفم !

در پی اظهارات یکی از اعضای شورای اسلامی شهر ساری در جلسه کمیسیون های فرهنگی شوراهای استان که در آن از عملکرد استاندار مازندران انتقاد شده بود و بدنبال آن پاسخ تلویحی ربیع فلاح جلودار که با کنایه از این انتقاد یاد کرد ، سخنگو و رئیس شورای اسلامی شهر ساری نحوه سخنان استاندار را توهین آمیر دانست .

متن کامل واکنش شمشیربند بدین شرح است :

جناب آقاي دكتر فلاح
استاندار محترم مازندران
با سلام و آرزوي قبولي طاعات و عبادات جنابعالي در ماه مبارك رمضان به عرض عالي مي رسانم همه ما و همه مديران كشور از سران قوا گرفته تا مديران مياني و اجرايي ، شأنيت خودرا از مردم گرفته اند و لذا بنده ناگزيرم از منطق يك مدير در دولت تدبير و اميد جناب آقاي دكتر روحاني اظهار تاسف كنم كه پاسخگويي به نمايندگان همين مردم را در شأن خود نمي داند در حالي كه همه مردم با يك اميدواري زايد الوصفي به آقاي روحاني روي آوردند خصوصاً در خطه شهيد پرور علويان و بويژه در مركز استان مازندران ، شهر من ساري كه به گفته خود رياست محترم جمهور ، حضور پرشور مردم اين شهر در استقبال از دولت تدبير و اميد ، طليعه گفتمان اعتدال و جرقه پيروزي دولت ايشان بود اما امروز مدير منتخب همين دولت در استان ، در برابر صحبت هاي منطقي و منصفانه يكي از نمايندگان پارلمان شهري كه درواقع از زبان مردم سخن گفته ، به جاي استقبال از انتقادات و پيگيري ضعف هاي مديريتي استان ، از ارايه پاسخ منطقي به جايگاه قانوني شورا طفره مي رود .

در صورتي كه طبق قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران كه دستاورد بزرگ انقلاب و ثمره خون هاي پاك و بناحق ريخته دوران خفقان و حاصل تلاش و پايمردي ملت بزرگ ايران و نتيجه مقاومت شجاعانه ، درايت و سالها تبعيد فقيه عاليقدر و مجتهد جامع الشرايط ، مرجع تقليد صدها ميليون انسان مومن و مسلمان و مراد آزديخواهان جهان در قرن اخير حضرت امام خميني (ره) مي باشد ، نهاد شورا داراي جايگاه رفيعي است چنانكه يك فصل از فصول قانون اساسي (فصل هفتم) به اين نهاد اختصاص يافته و مقام معظم رهبري نيز در مورد اهميت شوراها فرمودند تشكيل شورا گامي در جهت تحقق كامل قانون اساسي ، تحكيم پايه هاي انقلاب ، افزايش اعتماد عمومي و حل مشكلات مردم است اما با اين همه جنابعالي اين جايگاه را ناديده گرفته و در سخنراني بين هم قطاران حزبي خود با بي توجهي به اصول اخلاقي و زيرپانهادن منطق مديريت اسلامي و بي اعتنايي به جايگاه مردمي شوراهاي اسلامي ، پاسخ به سخنان عضو اين نهاد و سوالات و چراهاي جمعي از روساي كميسيون هاي فرهنگي شوراهاي استان كه در محضر نماينده محترم مقام عظماي ولايت در استان مازندران حضرت آيت ا... طبرسي مطرح شد را در شأن خود نمي بينيد و لذا بايد پرسيد آقاي استاندار حكومت اسلامي ! آيا شان شما بالاتر است يا شان خدمت كردن به مردم ؟ شأن استاندار بدون شأنيت مردم و خدمت كردن به آنها چه جايگاهي دارد ؟
اينجا لازم مي دانم اولا از مردم استان و شهر خودم بابت اين بي توجهي مديريت ارشد استان به سخنان گله مندانه تعدادي از اعضاي شوراهاي استان و بي پاسخ گذاشتن سوالات نمايندگان آنها در شورا كه توقع خدمت رساني بيشتر از آنها دارند و ثانياً از كليه اعضاي شوراهاي اسلامي كشور اعم از شوراي استانها ، شهرستانها ،شهرها ، بخش ها و روستاها كه به جايگاه قانوني و اسلامي آنها از سوي مدير ارشد استان شهيد پرور مازندران اهانت شده عذر خواهي كنم .
ان شاءا... اين بي توجهي از روي غفلت بوده و عمدي در كار نبوده است بنابراين عذرخواهي برادر كوچكتان را كه در راه انقلاب و اسلام ودر پيروي از مقام عظماي ولايت ، سالها در كنار رزمندگان هشت سال دفاع مقدس نوكري كرده و در اين راه پرافتخار ، تعداد زيادي از دوستان و بستگانش به شهادت رسيده و دو برادر سپاهي و بسيجي اش نيز در عمليات هاي مختلف به فيض شهادت نايل آمدند ، پذيرا باشيد .
اينها را نگفتم كه خداي ناكرده منت بر كسي گذاشته يا فخرفروشي كرده باشم بلكه خواستم با فروتني و تواضع اعلام كنم كه همه مديران ، در مقابل كلام منطقي و بحق از سوي هر فردي از اقشار ملت بزرگ ايران كه باشد بايد سر تعظيم فرود آورند و بنده اين روش را از حركات و منش و شيوه ايثارگران سالهاي دفاع مقدس و شهيدان والا مقام آموختم و اميدوارم درسي باشد براي گوش شنواي ديگر مديران محترم كه در برابر خواسته هاي مردم سرمست ميز و صندلي و غرور مديريت چند روزه نباشيم و به مطالبات منطقي مردم يا منتخبين آنها پاسخي مطابق شأن مردم بدهيم .

والسلام
عليجان شمشيربند
رئيس و سخنگوي شوراي اسلامي شهر ساري

 

اضافه کردن نظر

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است - طراحی و تولید: "مازندنت"