تا انتخابات | ايثار و شهادت
شمال فردا را صفحه اصلي خود كنيد
صفحه اصلي | تماس با ما | پيوندها | جستجو | آرشيو | RSS | ارسال خبر

 

 

کد خبر: 36291  تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۴ 
ايميل ارسال به دوستان
چاپ نسخه چاپی

به قلم یک هنرمند
به احترام یک دوست ؛ یک برادر ....

فرهنگ و هنر شاید در اثر سیاست های دولت ها ، در دست به دست شدن جناح ها و ظرفیت های سیاسی موجود در جامعه ، دچار نشیب و فراز ساختاری شود اما حراست ها همواره و بر اثر دستورات کلان وزارتخانه ای باید خارج از حیطه ی دسته بندی های سیاسی و مشخصا" در مسیر پیشرفت و اعتلای ایران عزیز گام بر دارند....

به احترام یک دوست ؛ یک برادر ....

باران شمال - افشین رشیدی : ((حراست)) ها در تمامی ادارات کل و شهرستان های تابعه و در تمامی صفوف حلقه ی واسط مردم و دولت برای تحقق آرمانهای مرتبط با حفظ تمامیت ارضی کشور هستند و در این میان  حراست های ارگان های فرهنگی و هنری به مراتب با حوزه ی مسئولیت سخت تری مواجه هستند.

فرهنگ و هنر شاید در اثر سیاست های دولت ها ، در دست به دست شدن جناح ها و ظرفیت های سیاسی موجود در جامعه ، دچار نشیب و فراز ساختاری شود اما حراست ها همواره و بر اثر دستورات کلان وزارتخانه ای باید خارج از حیطه ی دسته بندی های سیاسی و مشخصا" در مسیر پیشرفت و اعتلای ایران عزیز گام بر دارند.

در این میان و بر اساس آنچه سالها شاهدش بودیم ، حراست فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران پیش از روی کار آمدن ((احد جاودانی )) به مدت بیش از شش سال تحت مدیریت فرد شایسته ای بود که علیرغم تمام خدمات ارزنده اش ، به مصداق سربازان واقعی دستگاههای اطلاعاتی ، بسیار گمنام و مظلومانه جای خود را به فرد شایسته و متعهد دیگری داد.

(( ناصر علینژاد )) که از دوران نوجوانی حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل را تجربه کرده بود و با زخمی بر حنجره و گلو به جامعه ی شهری بازگشت ، همواره و در تمام ماموریت هایی که به ایشان محول شد ، تلاش نمود تا شایستگی اش را به طور مداوم ارتقاء دهد .

(( ناصر علینژاد)) که در میان مردم متدین ، متعهد ، اهل جبهه و مسجدیان و یادگاران دفاع مقدس استان به ویژه در محل سکونتش یعنی شهرستان ((قائم شهر ))دارای اعتبار قابل توجهی است ، طی سالها ی متمادی که در حراست فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران حضور داشت ، از مدافعان واقعی اهل هنر و فرهنگ بود . نگارنده بنا ندارد طوری وانمود کند که هیچ اهل فرهنگ یا هنرمندی نبود که با ایشان زاویه نداشته باشد اما قویا تاکید می کند بیش از 95 درصد اهالی شریف فرهنگ و هنر و اصحاب رسانه و مطبوعات و اهل قلم و نشر ایشان را دوست و یار امنیتی – فرهنگی خود دانستند و می دانند .

درایت ، تدبیر و اشراف بالای ایشان بر حال و روز اهل هنر و کلاسه بندی تمامی تشکلات و موسسات و انجمن های فرهنگی و هنری ، این فرصت را به ایشان داده بود که در تمام چالش های پیش آمده میان ساختار اداری و هنرمندان ، توازن برقرارکند و به راستی او نماد و سمبل دفاع از اهل فرهنگ و هنر در برابر مشکلات اداری بود . تحلیل و تبیین دقیق موقعیت ها این امکان را به ایشان می داد که بسیاری از چالش ها را در هنگام شروع و پیش از دامنه دار شدن مرتفع نماید و اگر هم جایی دستش بسته می ماند ، تنها و تنها به دلیل رعایت قانون بود اگر نه ایشان هرگز به دنبال حذف فرد یا افراد یا سانسور تفکرات و اندیشه های اهل هنر نبود. بدیهی است که ممکن است برخی همکاران اداری ایشان که ما بخوبی از حال وروزشان مطلعیم به دلیل ورود قانونی ((حاج ناصر))به برخی مشکلات شخصیتی و اداری شان ، از ایشان گله مند باشند که البته طبیعی است. چه آنکه هیچ خطاکاری از قاضی عادلی که حکم برایش تعیین کند، راضی نیست .اما خداوند خود شاهد است که (( حاج ناصر)) به درستی انگشت روی مشکلاتشان گذاشت. (( حاج ناصر )) با عملکرد و حسن رفتارش نام و یاد خود را در قلب بیش از 95 درصد اهل فرهنگ و هنر جاودان کرد و خداحافظی غریبانه ومظلومانه اش از ارشاد اسلامی این اجازه را به طرفداران بی شمارش نداد تا در شان و شایستگی خدماتش ، جبران زحماتش را بعمل آورند.اگر نه بسیارند وبسیاریم کسانی که آماده بودیم با گل و صلوات و هدایای قلبی در مراسم تودیع و معارفه اش حضور یابیم . اینها را نوشتیم تا تمام خدمتگزاران واقعی مردم یادشان باشد که خدماتشان از دید اهل فرهنگ و هنر پنهان نیست . تغییر مناصب حق هر مدیری است و ((حاج ناصر)) بر این عقیده نبود که مادام العمر در فرهنگ وارشاد مدیر بماند ، اما جامعه ی فرهنگ و هنر انتظار نداشت که شکل و محتوای خداحافظی با دوست وفادارشان به دور از شان ومراتب اداری باشد .

ذکر این نکته در پایان ضروری است که جانشین ((حاج ناصر)) نیز از دوستان واقعی ماست . ایشان وهمکاران شریف حراست به طور حتم در سالیان اخیر تلاشهای مستمری برای حفظ کرامت هنرمندان به انجام رساندندوجامعه فرهنگ وهنر انتظار دارد مدیر محترم فعلی حراست نیز همچون گذشته دوست ویار اهل هنر باقی بماند و به پاس خدمات ارزنده ای که ((حاج ناصر)) به جامعه فرهنگ وهنر داشت از شان وکرامت ایشان حفاظت بفرماید.که گفته اند : (( بس بگردید و بگردد روزگار))

 

اضافه کردن نظر

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است - طراحی و تولید: "مازندنت"