تا انتخابات | ايثار و شهادت
شمال فردا را صفحه اصلي خود كنيد
صفحه اصلي | تماس با ما | پيوندها | جستجو | آرشيو | RSS | ارسال خبر

 

 

کد خبر: 36303  تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ 
ايميل ارسال به دوستان
چاپ نسخه چاپی

دیدگاه / به بهانه اظهارات اخیر احد جاودانی عزیز ؛
آقای مدیر؛ رسانه ها از سوء مدیریت ها ناخوش هستند!

متاسفانه در این استان و در حوزه تحت مدیریت شما ،  خبرنگاران و فعالان رسانه ای استان در انجام رسالت خبر رسانی و فعالیت مطبوعاتی با برخورد های تحقیر آمیز و تند برخی از مدیران و مسئولان دستگاههای اجرائی مواجه می شوند که متاسفانه با سکوت و عدم حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی....

آقای مدیر؛ رسانه ها از سوء مدیریت ها ناخوش هستند!

شمال فردا -  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران طی روزهای اخیر در جمع فعالان رسانه ای اظهاراتی داشته اند که با توجه به اینکه سخنان وی به جهت ارتباط حوزه کاری وبه جهت ضرورت حل مشکلات جامعه مطبوعاتی و رسانه ای از سوی نهاد متبوع ایشان ، نکاتی را یادآور می شویم.

 اینکه جناب مدیر کل، حال رسانه های مازندران را ناخوش دانسته و مطالبات بحق جامعه رسانه ای استان را یادآوری نمود به فال نیک می گیریم، اما باید اذعان داشت حال ناخوش امروز رسانه ها اگر چه تنها ریشه در رفتار وی و مدیران این دولت ندارد اما هنوز امتداد این ناخوشی ها در دولت کنونی که با شعار امید برسرکار آمده ، آزار دهنده است .

 دولتی که داعیه تدبیر و امید دارد باید پشتیبان جامعه رسانه ای باشند نه اینکه با استمرار برخی رفتارها و برخی کج سلیقگی ها و دخالتهای دولت های گذشته  عملاً در تداوم حال ناخوش اصحاب رسانه نقش ایفا نماید ! و شائبه بار خاطر را در اذهان تداعی کند!

اینکه یک تشکیلاتی به نام خانه مطبوعات در استان شکل بگیرد و مراحل مختلف انتخابات و برگزاری مجمع عمومی را طی نماید و نتایج آن مورد تایید هیئت رئیسه و نمایندگان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قرار گرفته و اسامی شورای مرکزی آن نیز اعلام شود، اما به دلایل واهی آراء برخی اعضا مخدوش اعلام گردد و یک فرد منتقد از مجمع منتخبین حذف گردد! جای بسی تامل است. نمی شود که آراء اصحاب رسانه را به دلایل نامعلوم مورد دست اندازی قرار دهیم و بعد ادعای حمایت و پشتیبانی از آنان را داشته باشیم؟!

آقای مدیر !

متاسفانه در این استان و در حوزه تحت مدیریت شما ،  خبرنگاران و فعالان رسانه ای استان در انجام رسالت خبر رسانی و فعالیت مطبوعاتی با برخورد های تحقیر آمیز و تند برخی از مدیران و مسئولان دستگاههای اجرائی مواجه می شوند که متاسفانه با سکوت و عدم حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی اصلی همراه است! در حالی که کمترین انتظار از این نهاد حمایت و پشتیبانی از حوزه فعالیتهای رسانه ای و پاسداری از آزادی اطلاع رسانی مطبوعات است؟!

مشکل دیگر اصحاب رسانه در استان ، موضوع اعطای مجوز نشریات و پایگاههای خبری است که در این رابطه متاسفانه به افرادی مجوز فعالیت داده شده که بعضاً از سواد رسانه ای کافی برخوردار نبوده و بنا به دلایلی که از بیان آن معذورم، موفق به اخذ مجوز شده اند و پس از مدتی بدلیل عدم توان در اداره نشریه آن را به دیگران اجاره می دهند! یا دارای عمری کوتاه در این عرصه هستند ! در حالی که افراد خبره و نخبه این عرصه علی رغم پیگیری متعدد و تحمل صف انتظار در هیئت نظارت نتوانستند مجوز نشریه دریافت کنند؟! 

از همه اینها گذشته، وضع معیشتی ، حقوقی و حرفه ای خبرنگاران که غم انگیز تر از مطالب پیش گفته است . متاسفانه سالهای سال از فعالیت خبرنگاران با حقوق اندک و عدم پوشش بیمه ای مناسب و فقدان امینت شغلی می گذرد اما هنوز دست مهر و با عاطفه مدیری در این عرصه بر سر این عزیزان احساس نشده است . اگر عرصه خبر رسانی و حوزه مطبوعات نیاز به خبرنگاران توانمند و متخصص دارد، که دارد! بایستی ببینیم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بعنوان متولی این عرصه چه کرده است؟ تاکنون چه تدبیر و کار ویژه ای در این رابطه انجام داده است؟!

شایسته است اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی استان بجای گیر دادن به پرو بال خبرنگاران به فکر رفع مشکلات حقوقی ، حرفه ای و حمایتی این عزیزان باشند!

پیشنهاد می شود تشکلهای صنفی در حوزه مطبوعات نظیر آنچه اکنون در فضای مجازی استان شکل گرفته است  ،بدون دخالت دولت هاتشکیل شود تا بتواند در مقام نمایندگی جامعه رسانه ای به استیفای حقوق اعضای خود بپردازد . و از طرف دیگر مجوز نشریات و خبرگزاریها با دقت به افراد صاحب قلم و اندیشه و دارای سابقه در این عرصه داده شود تا شاهد کوتاهی عمر آنها و یا اجازه دادن آن نباشیم، برگزاری دوره های آموزش تخصصی کوتاه مدت و میان مدت برای فعالان رسانه ای برگزار شود تا با تربیت خبرنگاران حرفه ای و توانمند، نقایص موجود برطرف شود.

پیشنهاد می شود صندوق حمایت از خبرنگاران استان تشکیل شود تا در وقت ضرورت پاسخگوی نیازها و مشکلات این عزیزان باشد.

هر چند میدانیم این بار گران از توان بعضی ها خارج هست!! اما به امید آن روز می نشینیم.

داود عزتی - فعال رسانه ای مازندران

 

اضافه کردن نظر

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است - طراحی و تولید: "مازندنت"