تا انتخابات | ايثار و شهادت
شمال فردا را صفحه اصلي خود كنيد
صفحه اصلي | تماس با ما | پيوندها | جستجو | آرشيو | RSS | ارسال خبر

 

 

کد خبر: 36325  تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۴ 
ايميل ارسال به دوستان
چاپ نسخه چاپی

اولتیماتوم به استاندار ؛ جدول اولویت بندر امیراباد بر دیگر گزینه ها
مقیمی : بندر امیرآباد منطقه آزاد تجاری شود / «قومیت گرایی » آفت استان است / نقش آقای (ص) در تصمیم گیری ها چیست ؟

به هر روی استاندار مازندران و در مجموع دولت یازدهم در آزمون بزرگی قرار گرفته است تا در بین موقعیتی استراتژیک همچون بندر امیرآباد و یا منطقه ای همچون بابلسر که رابطه ای زادگاهی با استاندار مازندران داشته است و ....

مقیمی : بندر امیرآباد منطقه آزاد تجاری شود / «قومیت گرایی » آفت استان است / نقش آقای (ص) در تصمیم گیری ها چیست ؟

شمال فردا - هر چه به سفر رئیس جمهور به مازندران نزدیک تر می شویم ابهامات مدیران ارشد استان برای معرفی مکان دقیق منطقه آزاد تجاری در مازندران به عنوان یکی از مهمترین تصمیمات این سفر ، بیش از پیش می شود .

 در این بین شنیده ها حکایت از دخالت یکی از مدیران از استان همجوار در وزارت کشور که حتی سابقه سرپرستی استانداری مازندران را نیز در سوابق خود داشته ، در تعیین محل دقیق برای منطقه ازاد تجاری مازندران دارد که متاسفانه با استقبال استاندار مازندران نیز روبرو شده است .

ربیع فلاح جلودار که این روزها تندترین انتقادات را حتی از سوی یاران دیروزش تحمل می کند با بهانه قرار دادن یک طرح باصطلاح توجیهی که البته هیچ شباهتی به یک طرح علمی و عملیاتی ندارد اقدام به گزینش شهرستان بابلسر ( بندر فریدونکنار ) به عنوان محل پیشنهادی منطقه ازاد تجاری نموده است و مناطق زادگاهی خود را در اولویت پیشنهادات اعلام نموده است .

بدنبال این اقدام گزینشی استاندار، نمایندگان غرب و شرق استان که در گذشته نیز همواره پیگیر موضوع بودند ، پیگیری های خویش را جدی تر نموده تا منطقه آزاد تجاری مازندران در منطقه ای واقع شود که حق آن است و از ظرفیت ها و پتانسیل لازم برخوردار است .

این نمایندگان در اولین اقدام تذکری جدی به مدیر اهل استان همجوار در وزارت کشور ، حاضر در جلسه استانداری داده و وی را از عواقب دخالت های نابجا در استان مازندران آگاه ساختند .

در همین راستا ، نماینده شرق استان نیز به استاندار مازندران اولتیماتوم داد .

متن کامل نامه احمد علی مقیمی که در آن به صورت مقایسه ای به دو بندر امیرآباد بهشهر و بابلسر ( بندر فریدونکنار ) پرداخته آمده است :

محضر برادر ارجمند جناب آقای دکتر فلاح

استاندار محترم مازندران

 سلام علیکم:

با احترام ، ضمن عرض تبریک هفته دفاع مقدس و خسته نباشی و آرزوی توفیقات روز افزون عطف به نامه شماره 54562/4/86 مورخ 26/6/94 در خصوص پیش نویس طرح توجیهی ایجاد منطقه آزاد در استان چند نکته به همراه پیشنهادها به استحضار میرساند :

1- اولا جزوه ارائه شده نه طرح هست نه پژوهش بلکه جمع آوری اطلاعات می باشد که در همه دستگاه ها و اینترنت موجود است ، خواهشمند است این موضوع را به عنوان پژوهش به دانشگاه مازندران نسبت داده نشود ، زیرا که شان و جایگاه دانشگاه فوق به مراتب بسیار رفیع و والاست. 

2- حضرتعالی که ردای استانداری را به تن نمودید در واقع والی استان محسوب می شوید ، همه جای استان باید برایتان یکسان باشد از بخشی نگری و قومیت گرایی که آفتی برای استان میباشد باید پرهیز کرد و نباید مرکز استان را که پیشانی و جلوه ای از استان میباشد فراموش کرد و باید دغدغه همه به ویژه حضرتعالی به منطقه محروم باشد.

3- در چکیده گزارش جمع آوری شده پیشنهاد شده است ، ایجاد منطقه آزاد تجاری ، گردشگری بابلسر به عنوان منطقه اصلی و بنادر امیرآباد ، نوشهر به عنوان منطقه پشتیبان ، با این پیشنهاد به نظر می رسد که در معادله شما برای شناخت پدر به فرزند باید رجوع کرد.

4- در صفحه های 41 ، 42 ، 44 ،46 جزوه فوق در معرفی بنادر ، از بندر امیر آباد به عنوان بزرگترین و مهمترین بندر حاشیه دریای خزر نام برده میشود.با توجه به ظرفیت های جانبی مانند شرکت های حفاری شمال ، نفت خزر ، پایانه نفتی ، کشتی سازی ایران صدرا و نیروگاه شهید سلیمی. و بهره مندی بندر امیر آباد از تجهیزات مدرن مخصوص فعالیتهای کانتینری و جرثقیل ریلی بوده و  حدود 4000 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری دولتی در بخش زیر ساخت های بندر شده است که با تخلیه و بارگیری 4 میلیون تن در سال و اختصاص رتبه های نخست تخلیه و بارگیری (رتبه نخست تخلیه غلات ، رتبه نخست صادرات در بین 6 بندر شمال کشور یعنی 76 % از صادرات بنادر شمالی و 92 % از صادرات بنادر استان مازندران و همچنین با پسکرانه بیش از 2160 هکتار با وجود نیروگاه اختصاصی 75 مگاواتی و وجود گاز صنعتی به حجم 20 هزار متر مکعب در ثانیه و آب شرب به میزان 20 هزار لیتر در ثانیه و وجود راههای دسترسی متعدد از جمله راه ارتباطی گهرباران به بندر امیر آباد ، جاده چهار خطه رستم کلا به بندر امیر آباد ، جاده چهار خطه بهشهر به بندر امیر آباد ، جاده چهار خطه نکا به بندر امیر آباد ، کریدور شمال به جنوب و ریل راه آهن و فاصله 25 کیلومتری با فرودگاه ساری و 100 کیلومتری فرودگاه گرگان این ظرفیت نسبت به بندر فریدونکنار به مساحت 60 هکتار با سرمایه گذاری 250 میلیارد ریالی با سهم 16 درصدی در تخلیه و 14 درصدی ازصادرات با 3 پست اسکله با انبارهای محدود با ظرفیت تخلیه بارگیری 700 هزار تن قابل مقایسه است ! چطور میتوان قبول کرد پیشنهاد استانداری مبنی بر معرفی بندر فریدونکنار به عنوان منطقه آزاد جانبدارانه ، غیر کارشناسی و غیر علمی نباشد.

 

موضوع مورد مقایسه

بندر امیر آباد

بابلسر (بندر فریدونکنار)

سطح وسعت زمین

2160 هکتار

60 هکتار

تعداد اسکله

15 اسکله که 3 تا از اسکله ها در دهه فجر

افتتاح میگردد.

3 اسکله

تخلیه و بارگیری

4 مییلیون تن در سال

700000 تن در سال

میزان سرمایه گذاری در زیر ساخت ها

4000 میلیارد ریال

250 میلیارد ریال

قدمت بندر امیر آباد

از سال 77 تا کنون

از سال 86 تا کنون

تعداد کشتی پهلو گرفته

فقط در سال 93 در بندر امیر آباد

823 فروند

از سال 86 تا پایان 93 در طول

هفت سال  446  فروند

 

5- استاندار محترم باید توجه به چرایی منطقه پیشنهادی داشته باشد.متاسفانه آقای ( ص) از استان همجوار که در معاونت اجرایی دولت می باشد در جلسه استانداری شما اعلام کرده که اجازه نمیدهم بندر امیرآباد به منطقه آزاد تبدیل شود ، چون که منطقه آزاد اینچه برون تحت الشعاع قرار میگیرد، از طرفی حضرتعالی باید از جغرافیای استان مراقبت فرمائید: در شرق استان : میانکاله و آشورراده و عدم واگذاری اختیارات منابع طبیعی 14 روستا توسط گلستان ، در غرب استان : منطقه امام زاده هاشم توسط تهران ، در جنوب استان : انتقال آب از سرشاخه ها توسط سمنان مورد تعرض قرار گرفته است که با هوشیاری نمایندگان و همراهی مردم دلاور و بزرگوار استان تا کنون جلوگیری بعمل آمده است.شما مواظب باشید در زمین آنها بازی نکنید!

* معایب طرح پیشنهادی استانداری :

الف ) بدلیل بخشی نگری ، سرمایه اجتماعی یعنی اعتماد عمومی ، وحدت ، همدلی و هم زبانی نیاز همیشگی استان فرو خواهد ریخت و انگیزه ها و حضور در میادین اجتماعی کمرنگ خواهد شد.

ب) ایجاد اختلاف بین نمایندگان و مردم شهرستان های استان با دستاورد عدم مشارکت در استقبال از دولت محترم هم چنانکه نماینده محترم غرب استان در جلسه هم اندیشی سفر دولت در مقابل دولتمردان اظهار نمودند : اگر میخواهید منطقه آزاد اینگونه غیر کارشناسی و ظالمانه و غیر علمی تصویب شود نمایندگان دولت محترم به شهرهای ما سفر ننمایند ، مردم ما اقبالی نشان نخواهند داد البته این نظر نماینده شرق مازندران هم می باشد.

ج) مصوبه دولت محترم نیازمند تصویب مجلس شورای اسلامی است ، اگر انسجام نمایندگان و منافع شهرستان های استان تامین نگردد کسی برای تصویب آن تلاش نخواهد کرد و پیشنهاد دولت در صحن رای نخواهد آورد ، باز هم مردم متضرر خواهند گردید.

د) با توجه به عمیق نبودن حوزه آبریز بندر فریدونکنار این بندر قادر به تخلیه کشتی های با وزن سنگین (7000 تنی ) نخواهد بود . همانگونه که در حال حاضر برای تخلیه کشتی های سنگین نا گزیر هستند ابتدا کشتی ها را به سمت بندر امیر آباد هدایت کرده تا بخشی از بار آن تخلیه و سبک سازی شودتا بتواند در حوزه آبریز بندر فریدونکنار پهلو بگیرد.

* پیشنهادها :

الف )جهت انسجام استانی و اقبال همگانی و وحدت هم نیرو ها و همراهی نمایندگان و آحاد مردم با توجه به ظرفیت های زیر ساخت های بنادر و  استان موارد ذیل ارائه میگردد.

1) 3 منطقه آزاد جهت استان در نظر گرفته شود.

1-1 ) منطقه آزاد تجاری  صنعتی بندر امیر آباد

2-1) منطقه آزاد تجاری بندر نوشهر

3-1) منطقه آزاد گردشگری بابلسر (بندر فریدونکنار)

 

 

احمد علی مقیمی

نماینده مردم شریف شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی

 

· رونوشت : محضر علمای معزز جمعه شرق استان مازندران

حضرات آیات و حجج الاسلام جباری ، لائینی ، میراحمدی ، موسوی تبار ، رسولی (دامت عزه)

 

آمار مقایسه ای بندر امیر آباد و بابلسر (بندر فریدونکنار )

موضوع مورد مقایسه

بندر امیر آباد

بابلسر (بندر فریدونکنار)

سطح وسعت زمین

1200 هکتار خریداری شده

800 هکتار دست خریداری

60 هکتار

تعداد اسکله

15 اسکله

3 اسکله

تخلیه و بارگیری

4 مییلیون تن در سال

700000 تن در سال

میزان سرمایه گذاری در زیر ساخت ها

4000 میلیارد ریال

250 میلیارد ریال

قدمت بندر امیر آباد

از سال 77 تا کنون

از سال 86 تا کنون

تعداد کشتی پهلو گرفته

فقط در سال 93 در بندر امیر آباد 823 فروند

از سال 86 تا پایان 93 در طول هفت سال  446 فروند

ü اتصال به راه آهن سراسری همراه با شبکه داخلی راه آهن به اسکله ها و اراضی پشتیبانی منطقه ویژه و اسکله رو- رو قطار و کامیون

ü استفاده از تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری شامل دو دستگاه گنتری کربن ، ترانستینر ، ریج استاگر ، مکنده غلات ، انواع جرثقیل های سبک و سنگین و ... 

ü پست برق 230/20/63 Kv

ü نیروگاه به ظرفیت 75 MW

ü ورودی گاز  ( 10000 متر مکعب بر ساعت) 

ü آب ( 20000 لیتر بر ثانیه 

زیرساختهای لازم جهت تبدیل منطقه ویژه اقتصادی به منطقۀ آزاد تجاری-صنعتی : 

1. وجود منطقۀ ویژۀ اقتصادی بندر امیرآباد بهشهر  2. قرار کرفتن بندر امیرآباد در مسیر کریدور شمال شرق شمالغرب  3. قرار گرفتن بندر امیرآباد در مسیر کریدور شمال-جنوب (مسیر ارتباط ترانزیتی کشورهای شمال اروپا، اسکاندیناوی و حاشیه خزر با کشورهای حوزه اقیانوس هند، خلیج فارس و جنوب آسیای شرقی) در شمال ایران  4. قرار گرفتن بندر امیر آباد در مسیر جادۀ ابریشم  5. قرار گرفتن بندر امیرآباد در مسیر راه آهن تهران گلستانترکمنستان وخراسان  6. قرار گرفتن بندر امیر آباد در بین دو فرودگاه بین المللی ساری و گرگان و امکان احیاء و بهره برداری فرودگاه بهشهر  7. وجود امکانات بالقوۀ جذب توریست و گردشگری و میراثی از قبیل : اماکن تاریخی منحصر به فرد، مناظر طبیعی بی نظیر، اماکن فرهنگی-مذهبی  8. وجود نیروی انسانی کارآمد و توانمند در منطقه  9. وجود زمین های لم یزرع فراوان و مستعد کاربری های مراکز تجاری ، صنایع تبدیلی و صنایع پاک و.. در بهشهر  10. بندر امیر آباد تنها بندری در کشور هست که تکنولوژی اسکله رورو را در اخیار دارد.  11. بهره مندی از راه های متعدد دسترسی به بندر امیر آباد شامل : جاده چهار خطه نکا به بندر امیرآباد، جاده چهار خطه بهشهر به بندر امیرآباد ، جاده چهار خطه رستم کلا به بندر امیر آباد ، جاده ساحلی میاندرود به بندر امیر آباد . 

آزمونی بزرگ برای دولت یازدهم

به هر روی استاندار مازندران و در مجموع دولت یازدهم در آزمون بزرگی قرار گرفته است تا در بین موقعیتی استراتژیک همچون بندر امیرآباد و یا منطقه ای همچون بابلسر که رلابزه ای طادگاهی با استاندار مازندران داشته است و طبق جداول کارشناسی از امتیاز کمتری نسبت به دیگر گزینه ها برخردار است ، کدامیک رابرای مرکزیت منطقه ازاد تجاری در استان مازندران بر می گزیند .

 

اضافه کردن نظر

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است - طراحی و تولید: "مازندنت"