تا انتخابات | ايثار و شهادت
شمال فردا را صفحه اصلي خود كنيد
صفحه اصلي | تماس با ما | پيوندها | جستجو | آرشيو | RSS | ارسال خبر

 

 

کد خبر: 36336  تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۴ 
ايميل ارسال به دوستان
چاپ نسخه چاپی

رئیس جمهور در نشست خبری با خبرنگاران مازندرانی:
تصویب اجرای 45 طرح عمده با اعتبار 991میلیارد تومان در استان

رئیس‌جمهور در پاسخ  به پرسش خبرنگاری مبنی بر برنامه دولت برای ایجاد منطقه آزاد در مازندران گفت: مبنای ما برای ایجاد منطقه آزاد آن است که یک گزارش ویژه‌ای به رئیس‌جمهور داده شود که این منطقه تأثیرگذار در صادرات خواهد بود و....

تصویب اجرای 45 طرح عمده با اعتبار 991میلیارد تومان در استان

شمال فردا - حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در نشست خبری با خبرنگاران مازندرانی، اظهار داشت: از مردم مازندران به‌خاطر مهمان‌نوازی خوبشان در سفر هیئت دولت قدردانی می‌کنم؛ مردم این استان پیشتاز حکومت شیعی در جهان هستند.

وی افزود: توفیق حضور بنده در همه شهرستان‌ها ایجاد نشد، بنابراین بنده نسبت به اعزام وزرا و معاونان خود در شهرستان‌ها اقدام کردم و به بیان عملکرد دولت و شنیدن مشکلات مردمی پرداختیم.

رئیس‌جمهور با ابراز "از همه نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی و مردم به‌واسطه میزبانی از هیئت دولت در سفر مازندران قدردانی می‌کنم" اظهار داشت: در این سفر تصمیم‌گیری خوبی برای رفع عقب‌ماندگی‌ها و توسعه زیرساخت‌ها انجام شده است.

حجت‌الاسلام روحانی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره ارزیابی از تیم مدیریتی استان و اینکه تحقق اهداف دولت تدبیر و امید در استان مستلزم اجرای چه برنامه‌هایی است، گفت: پاسخ به قسمت اول این پرسش سخت است اما به‌نظر من تیم مدیریت استان مازندران در اجرای برنامه‌هایی که دولت در دو سال گذشته به‌دنبال اجرای آن بوده، عملکرد موفقی داشته است.

وی افزود: گزارش‌ها در این استان و استان‌هایی که اخیراً به آن‌ها سفر کردم‌، حاکی از بهبود وضعیت اشتغال بوده که این یکی از اهداف دولت است؛ امیدوارم با اجرای برجام حرکتی مؤثر و مفید در راستای ایجاد اشتغال پایدار در کشور آغاز شود.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به اینکه 3 جاده اصلی هراز، سوادکوه و کندوان در این استان قرار دارد، افزود: تکمیل، تعریض و 4بانده کردن محورهای سوادکوه، هراز و چالوس به‌ترتیب در سال‌های 94، 95 و 96 بهره‌برداری می‌شود.

وی با بیان اینکه 45 طرح با صرف اعتبار 991 میلیارد تومان در جلسه شورای اداری استان به تصویب رسیده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با تکمیل این طرح‌ها بتوانیم در توسعه زیرساخت‌ها و رفع عقب‌ماندگی مازندران گام برداریم.

رئیس‌جمهور در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر "مازندران از استان‌های حادثه‌خیز و سیل‌خیز بوده و بر اثر این حوادث بسیاری از باغات و اراضی کشاورزی همواره در معرض آسیب قرار دارند، در این مورد تدبیر دولت برای جبران خسارت سیل‌زدگان هفته گذشته شرق استان چیست؟" گفت: برای بنده نیز مایه تأسف است که این خسارات هفته گذشته بر مردم شرق استان تحمیل شده و در جلسه امروز شورای اداری و سخنرانی عمومی خود اعلام کردم تا استاندار و مسئولان سازمان مدیریت برنامه‌ریزی سریعاً میزان خسارات را اعلام کنند تا در دولت تصمیم‌گیری برای جبران خسارات خسارت‌دیدگان مازندران صورت گیرد.

حجت‌الاسلام روحانی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه یکی از اولویت‌های دولت افتتاح پروژه‌های نیمه‌تمام است و مازندران به کلکسیونی از پروژه‌های نیمه‌تمام تبدیل شده و در عین حال این استان در فصول سرد سال با مشکل قطعی گاز و افت فشار مواجه می‌شود" در مورد تصمیم دولت برای تسریع در انتقال خط دامغان به کیاسر گفت: برای رفع مشکل انرژی ساکنان شهرهای شمالی ایران در فصل سرما اقدامات مناسبی از سوی دولت صورت گرفته و اکنون روزانه 120 میلیون مترمکعب گاز به ظرفیت خطوط سراسری گاز افزوده شده است که امیدواریم امسال مشکل کمتری در تأمین انرژی گاز برای این استان و استان‌های شمالی کشور داشته باشیم.

وی همچنین از برنامه دولت برای گازرسانی به 97 درصد روستاهای فاقد نعمت گاز طبیعی تا پایان این دولت خبر داد و افزود: در حوزه آبرسانی شهری و روستایی نیز 500 میلیون دلار از صندوق توسعه برای تأمین آب شرب شهری و روستایی کشور اختصاص می‌یابد.

رئیس‌جمهور در پاسخ  به پرسش خبرنگاری مبنی بر برنامه دولت برای ایجاد منطقه آزاد در مازندران گفت: مبنای ما برای ایجاد منطقه آزاد آن است که یک گزارش ویژه‌ای به رئیس‌جمهور داده شود که این منطقه تأثیرگذار در صادرات خواهد بود و متأسفانه درگذشته منطقه آزاد مبتنی بر واردات بوده است.

وی اظهار داشت: منطقه آزاد در گذشته به اشتغال غیر مولد و گاهی درآمدهای ناسالم تبدیل می‌شده است و اگر در هر استانی منطقه آزاد مبنی بر تولید و صادرات باشد ایجاد می‌شود.

رئیس‌جمهور کشور بابیان اینکه هنوز گزارش دقیقی مبنی بر منطقه آزاد در استان دریافت نکردیم گفت: این موضوع در نشست شورای اداری استان نیز از سوی برخی نمایندگان مطرح‌شده است.

وی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری مبنی بر "برنامه دولت برای جلوگیری از واردات برنج در فصل برداشت محصول چیست؟" گفت: این مسئله را در ابتدای ورودم از استاندار جویا شدم و ایشان گفتند که امسال نسبتاً وضع محصول خوب است. دولت بنا دارد فقط آنجا که ضرورت دارد واردات انجام شود و امیدوارم امسال وضع محصول خوب باشد و بازار هم متعادل باشد تا نیازی به اتخاذ تصمیم برای واردات نباشد. متأسفانه واردات قاچاق در کشور از طریق بازارچه‌های مرزی مشاهده می‌شود که در این راستا با ساماندهی بازار قصد داریم وضع معیشت کشاورزان را در فصل محصولات برنج با جلوگیری از واردات این محصولات رونق دهیم.

رئیس جمهور کشورمان از تهیه ۴۵ طرح و پروژه در قالب ۹۹۱ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه مازندران خبر داد و گفت: این طرح ها تا پایان سال ۹۵ بهره برداری می رسند.

سفر یکروزه رئیس جمهور به مازندران از صبح دوشنبه آغاز شد و دیدار با مردم در ورزشگاه متقی، نشست با نخبگان و علما، شرکت در جلسه شورای اداری از جمله برنامه های بوده است.

 

اضافه کردن نظر

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است - طراحی و تولید: "مازندنت"