تا انتخابات | ايثار و شهادت
شمال فردا را صفحه اصلي خود كنيد
صفحه اصلي | تماس با ما | پيوندها | جستجو | آرشيو | RSS | ارسال خبر

 

 

کد خبر: 36363  تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۴ 
ايميل ارسال به دوستان
چاپ نسخه چاپی

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران :
نگاه مردسالارانه بزرگترین مانع حضور زنان در مناصب مدیریتی استان است

«دکتر عالیه زمانی کیاسری» افزود: امروزه در بررسی سیر تحولات یاسی،اجتماعی،فرهنگی واقتصادی جوامع، نقش زنان در اين فرآيند به شدت مورد توجه قرار گرفته است.....

نگاه مردسالارانه بزرگترین مانع حضور زنان در مناصب مدیریتی استان است

شمال فردا - عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: تاريخ جهان شاهد نقش بسيار عظيم و غيرقابل انكار زنان در تحولات گوناگون است.

«دکتر عالیه زمانی کیاسری» افزود: امروزه در بررسی سیر تحولات یاسی،اجتماعی،فرهنگی واقتصادی جوامع، نقش زنان در اين فرآيند به شدت مورد توجه قرار گرفته است. وی افزود: برگزاري جلسات، سمينارها و كنگره‌هاي متعدد در خصوص اهمیت جايگاه زنان و ضرورت بازشناسی نقش وکیفیت حضور آنان در فرآیند توسعه حكايت از اهمیت اين موضوع دارد.

وی گفت: از این رو با كمي دقت مي‌توان دريافت كه برگزاري اين گونه برنامه‌ها نشان دهنده اين واقعیت است كه تاكنون يا حداقل در دهه‌هاي اخير، نقش زنان به عنوان نيمي از جمعيت جوامع در فرآیند توسعه ناديده گرفته شده كه اين امر نشان از وجود تبعيضات و نابرابريهاي جنسيتي در زمينه‌هاي گوناگون سياسي، اقتصادي، اجتماعي و البته متاثر از نظامات سیاسی و عقیدتی غیر الهی حاکم بر جوامع بوده است.

دکتر زمانی کیاسری  تصریح کرد: تحقیقات نشان می دهد جامعه انساني از عدم حضور واقعي زنان در عرصه‌هاي مختلف زندگی اجتماعی  آسیب های فراوانی ديده و بدين خاطر در دو دهه اخير اقدامات زیادی با هدف جبران اين چالش در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: واقعیت این است که براي رسيدن به تعادل، برابري و رفع تبعيضات و در نتيجه تحقق توسعه پایدار، نياز به آن است كه زنان بتوانند در فرآيند تصميم‌گيري و مدیریت در سطوح مختلف جامعه مشارکت فعال داشته باشند،که البته این مهم نیازمند الزاماتی است که مهمترین آن اصلاح برخی باورهای نادرست فرهنگی است.

وی گفت:خوشبختانه در بسياري از كشورها اين تلاش‌ها، موفقيت‌هاي چشمگيري را در پي داشته است،که مي‌توان به كشورهايي همچون نروژ، دانمارك و فنلاند اشاره نمود كه بيش از ۴۰ درصد مناصب تصميم‌گيري و مدیریت در اختيار زنان است.

دکتر زمانی کیاسری گفت: متأسفانه در بسياري از كشورهاي جهان سوم به دلیل وجود انگاره های فرهنگی تبعیض آمیز و غیر منطقی نسبت به زنان اين مسأله چندان مورد توجه نيست و تنها تعداد معدودي از زنان در پست‌هاي مديريتي و تصميم‌گيري كشورها حضور دارند،که این وضعیت نشان دهنده عمق چالش هایی است که زنان برای دستیابی به جایگاه شایسته شان پیش رو دارند.

وی افزود: در ايران عليرغم آن كه قانون اساسي راه را براي حضور زنان در اكثر مناصب تصميم‌گيري و مدیریت باز گذاشته است با اين وجود مشاهده می کنیم کمتر از 10 درصد مشاغل مديريتي در كشور ما به زنان اختصاص يافته است.

دکتر زمانی کیاسری گفت: بررسی ها نشان می دهد در جوامعي كه هنوز تعادل مطلوب و قابل قبول و مشاركت عادلانه زن و مرد در فعاليتهاي اقتصادي، اجتماعي ، فرهنگي و سیاسی فراهم نشده و فرصت منصفانه بروز خلاقيت و استعداد انسانها برقرار نگرديده است، فرآيند توسعه آن گونه كه باید موفق نبوده است. وی افزود: توسعه پایدار هنگامي محقق خواهد شد كه زن و مرد و همپای يكديگر مسئوليت توسعه را بر عهده بگيرند.

وی افزود: رشد دختران و زنان تحصيل كرده دانشگاهي و پيشي گرفتن آنان از مردان جامعه در چند سال اخير، لزوم مشارکت زنان در فرآیند مدیریت را بيش از پيش مطرح مي‌سازد.

دکتر زمانی کیاسری گفت: دکتر روحانی ،رئیس جمهور کشورمان در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ، یکی از محورهای اصلی برنامه خود را « نگاه ویژه به جایگاه زنان و استفاده از توانمندی آنان در رده های مختلف مدیریتی » عنوان کرد، نگاهی که جامعه زنان کشور را امیدوار کرد پس از طی دوره های پرفراز و نشیب ،خود را برای حضور فعال در عرصه های مدیریتی آماده نمایند و فعالیت بیشتری را برای اثبات توانمندی های خود نشان دهند.

وی افزود: دکتر روحانی با سپردن کلید معاونت های زنان و خانواده ، حقوقی و همچنین ریاست سازمان محیط زیست به زنان ، گام موثر و جدی برای عمل به وعده های خویش برداشتند تا به توانایی حضور زنان در عرصه های مختلف مدیریتی اذعان نمایند .

وی گفت:با این وجود، متاسفانه این نگاه در استان مازندران چندان قابل ملموس نبوده است.وی گفت:درحالیکه بانوان تحصیلکرده و با دانش استان مازندران به عنوان عضوی از جامعه ی 50درصدی زنان کشور نقش موثری  در تحولات سیاسی ، اجتماعی،فرهنگی و اقتصادی ایفاء می کنند ، انتظاردارند تعصبات جنسیتی که موجب عدم بهره گیری از پتانسیل بالقوه آنان گردیده  تغییریابد .

وی افزود: با این وجود ، نگاهی به تعداد جمعیت زنان و مردان شاغل در استانداری مازندران ، فرمانداری ها و بخشداری های تابعه و تعداد مدیران زن شاغل در مجموعه دستگاههای اجرایی استان نشان می دهد که زنان مازندران برای رسیدن به جایگاه شایسته خویش راه درازی را در پیش دارند که نگاه مردانه یا بهتر بگوییم نگاه مردسالارانه حاکم بر ارکان تصمیم سازی استان بزرگترین مانع در این مسیر است.

وی افزود: بر اساس آمارهای موجود در حال حاضر از تعداد 117 پست مدیریتی( به غیر از استاندار ) سهم زنان تنها 2 سمت بوده که نسبت آن به تعداد مردان مدیر کمتر از 2 درصد است.

وی گفت: اگر مدیرکل اموربانوان و معاون ایشان که لزوماً باید از خانم ها باشند را در این آمار محاسبه نکنیم فقط یک مدیر کل استانداری زن می باشند.

دکتر زمانی کیاسری گفت: آنچه مسلم است حاکمیت مردسالارانه، تصور غالب نسبت به توانمندی مردان درمقایسه با زنان و همچنین تصوری که زنان نسبت به مسئولیت های خانوادگی و خانه داری دارند در کنار عدم خودباوری زنان ،باعث کمرنگ شدن حضورآنها در عرصه های مدیریتی شده است.

وی با اشاره به نگرش منفی مدیران مافوق در جهت پذیرش زنان در پست‌های کلیدی و مدیریتی گفت: هنگامی که مدیران ارشد به زنان از لحاظ توانمندی و کارآمدی اطمینان ندارند و در مورد موفقیت آنان در سطوح مختلف مدیریتی پیشداوری می‌کنند، مسلماً ارتقاي شغلی زنان نیز با مشکل مواجه خواهد شد.

وی افزود: متاسفانه به‌رغم همه دستاوردها و موفقيت‌هاي زنان در عرصه‌هاي ملي و بين‌المللي، هنوز هم جاي زنان در بسياري از مشاغل و مناصب خالي است و بسياري از زنان شاغل نيز در جايي مشغول به‌کار هستند که از مهارت‌ها و توانايي‌هاي بالقوه آنها، به درستي استفاده نمي‌شود.

دکتر زمانی کیاسری گفت:اگرچه  نقش آفزینی زنان در عرصه مختلف اجتماعی، طي سالهای اخير به سرعت افزايش يافته است، اما هنوز هم زنان مي‌توانند در اين عرصه پيشرفت بیشتری را به دست آورند.

وی گفت: این یک واقعیت است که زنان قادرند در سلسله مراتب سازماني و اداري به بالاترین جایگاه مدیریتی ارتقاء یابند و دستاوردهای پايدارتری را براي جوامع به ارمغان آورند.

دکتر زمانی کیاسری تصریح کرد: هرگز نباید از یاد ببریم که  «زنان» کليد رشد و ترقي جوامع به شمار می روند  و مشارکت اجتماعی آنان بر پايه برابري، در همه زمينه‌ها از جمله در فرآيند تصميم‌گيري و مديريت ، يكي از پيش نيازهاي توسعه پايدار است كه كشور ما و همچنین استان ما سخت به آن نياز دارد.

 

 

اضافه کردن نظر

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است - طراحی و تولید: "مازندنت"