تا انتخابات | ايثار و شهادت
شمال فردا را صفحه اصلي خود كنيد
صفحه اصلي | تماس با ما | پيوندها | جستجو | آرشيو | RSS | ارسال خبر

 

 

کد خبر: 36366  تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴ 
ايميل ارسال به دوستان
چاپ نسخه چاپی

دکتر عالیه زمانی کیاسری ،مدرس دانشگاه:
توسعه مازندران با تخصیص های قطره چکانی محقق نخواهد شد

دکتر عالیه زمانی کیاسری ،عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: با توجه به نزديک شدن زمان ارائه لايحه بودجه سال95 از سوي دولت به مجلس و اهميت توجه و پيگيري مديريت استان و نمايندگان مردم مازندران، ضروري است مسوولان ذيربط نسبت به تبيين شرايط خاص مازندران و شدت توسعه نيافتگي اين استان اهتمام لازم را در دستور كار قرار دهند.....

توسعه مازندران با تخصیص های قطره چکانی محقق نخواهد شد

شمال فردا - دکتر عالیه زمانی کیاسری ،عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: با توجه به نزديک شدن زمان ارائه لايحه بودجه سال95 از سوي دولت به مجلس و اهميت توجه و پيگيري مديريت استان و نمايندگان مردم مازندران، ضروري است مسوولان ذيربط نسبت به تبيين شرايط خاص مازندران و شدت توسعه نيافتگي اين استان اهتمام لازم را در دستور كار قرار دهند.

وی افزود: بطور كلي آمارهاي موجود در خصوص جمعيت استانهاي کشور نشان مي دهد که استان تهران پرجمعيت ترين ومازندران هشتمين استان پر جمعيت کشور است و براين اساس برخلاف بسياري از ممالك هنوز در كشور ما تعداد جمعيت مناطق و استانها ، شاخص مهم تخصيص اعتبارات دولتي و تنظيم قوانين بودجه اي است.

وی گفت: نگاهي به وضعيت بودجه عمراني و رتبه بندي استانهاي کشوردر سالهای اخیر نشان مي دهد استان مازندران از نظر بودجه عمراني همواره در رده های پایین جدول 31استان کشور بوده است.

دکتر زمانی کیاسری گفت :آنچه مسلم است استان مازندران با توجه به موقعيت منحصر بفرد و ويژگي هاي طبيعي و گردشگري همه ساله ميزبان بيش از 20ميليون گردشگر داخلي و خارجي است و بر اساس استقرار سكونتگاهها، بخش زيادي از ساكنان پايتخت به عنوان جمعيت شناوردر این استان حضور دارند، بطوریکه هيچگاه جمعیت مازندران از 5ميليون نفر كمتر نمي باشد.وی افزود:با توجه به شرایط موجود می توان گفت ،جايگاه مازندران در سرانه بودجه عمراني و عمومی غيرمنطقي و غيرقابل قبول بوده و حق مازندران در تمامی لوایح بودجه ای تضییع شده است.

این مدرس دانشگاه گفت:در حالیکه استان مازندران از نظر درآمد سرانه و نقش مثبت در اقتصاد ملي جايگاه مناسبي دارد لذا شايسته است متناسب با اين نقش، بودجه عمراني مورد نيازآن نيز افزايش يابد .

دکترزمانی کیاسری گفت :با وجود تلاش هاي زياد براي تعريف بودجه هاي عملياتي ،کماکان نقش چانه زني  و لابي گري هاي سياسي در اخذ اعتبار براي استانها ، مهم ترين راهكار است.

وی افزود:در چنین شرایطی مديران ارشد استان و به ويژه نمايندگان مردم در خانه ملت باید براي ارتقای سهم شايسته مازندران از بودجه 95با توجه به بررسي قريب الوقوع لايحه بودجه سال آينده و تصويب آن در مجلس، تلاش نمایند از يک طرف عمق توسعه نيافتگي استان و محدوديتها و محروميتها به درستي تشريح و از ديگر سو حجم اعتبارات عمراني- هزينه اي و ملي مازندران افزايش يابد که اين مهم نيازمند تعامل مناسب با کارشناسان و مديران سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و اعضاي کميسيون تلفيق بودجه در مجلس است.

وی با تاکید بر اینکه توسعه مازندران با تخصیص های قطره چکانی محقق نخواهد شد گفت: با توجه تنگناهای شدید اقتصادی دولت و تحقق 30درصدی  اعتبارات مصوب استان در سال های اخیر به نظر مي رسد با وجود محدود بودن بودجه  و از طرفي ضعف ساختارهاي اقتصادي استان، متاسفانه همين اعتبارات اندك نيز به درستي مديريت نشده به گونه اي که  وجود بيش از دو هزار پروژه نيمه تمام كه در شرايط كنوني تقريبا  اميدي به اتمام آنها وجود ندارد ،گواه مبرهني بر عدم برنامه ريزي منطقي براي كلنگ زني هاي بي پشتوانه اي است كه هزينه کرد اعتبارات در اين پروژه ها نيز نمود عيني چنداني در ايجاد اشتغال، توليد و توسعه زيرساختها نداشته است.

دکترزمانی کیاسری تصریح کرد: تخصیص اعتبار  با روش کنونی و  برمبنای شاخص جمعیت، بزرگترین ضربه را به استانهايی نظير مازندران مي زند كه مي بايست بودجه جمعيت بومي 3ميليوني را دريافت كنند و در مقام ارائه خدمت با توجه به 2ميليون جمعيت پايتخت كه بصورت شناور و هفتگي به مازندران سرازير مي شوند حداقل 5ميليون نفر را پوشش دهد.

وی گفت: به نظر مي رسد تخصیص بودجه بر مبنای ضریب محرومیت و توسعه نیافتگی  عادلانه تر بوده و می تواند گسل موجود بین مناطق مختلف کشور را تا حدودی تعدیل کند.وی گفت: حقیقت غیر قابل انکار آن است که استان مازندران به هیچ رو شایسته و سزاوار روزگار اقتصادی این چنین تراژیک نیست و همگان بدرستی می دانند که مازندران در قیاس با استان هایی چون کرمان و یزد و سمنان كه در پرتو لابي هاي سنگين نمايندگان و مديران متنفذ خود، همه ساله سهم بيشتري از بودجه را به خود اختصاص مي دهند ،توسعه نیافته تر است و این همه را باید محصول نگاه تبعیض آمیز مسوولان و برنامه ریزان اقتصادی، سوء مدیریت های اعمال شده از گذشته تاکنون و مهمتر از همه محصول نجابت بی مثال مردم شریف استان دانست که در روزگار توزیع دلارهای 7 تومانی با احترام به قانون غير علمي ممنوعيت استقرار صنايع  و درک شرایط سیاسی کشور آگاهانه پذیرفتند که برای صیانت از منافع ملی از حقوق مشروع خود چشم پوشی نمایند! و بدین سان شاهد شکوفایی اقتصادی استان های دیگر و توسعه نیافتگی مازندران باشند!

دکترزمانی کیاسری گفت: انتظار قاطبه مردم استان از همه دولتمردان و نمايندگان خانه ملت آن است که عقب ماندگی استان مستعد مازندران را در پرتو سیاست های علمی و کارشناسی و با تخصيص اعتبارات ويژه جبران و خط پایان گسترش فقر و نابسامانی در این سرزمین رویایی را بدرستی ترسیم نمايند تا ساکنان این خط زرخیز از بن بست توسعه نیافتگی رهایی یابند، که این حق مازندران است.
 

اضافه کردن نظر

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است - طراحی و تولید: "مازندنت"