تا انتخابات | ايثار و شهادت
شمال فردا را صفحه اصلي خود كنيد
صفحه اصلي | تماس با ما | پيوندها | جستجو | آرشيو | RSS | ارسال خبر

 

 

کد خبر: 36409  تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ 
ايميل ارسال به دوستان
چاپ نسخه چاپی

ستاد اجرایی خدمات سفر استان چه می کند ؟
اولین مسافران نوروزی 95 مازندران شوکه شدند !

شمال فردا - همسر وی نیز که خود را عضو هیئت علمی دانشگاه معرفی می کند ، وارد گفتگو می شود و ادامه می دهد : امسال گفتیم زودتر بیاییم تا از امکانات و مواهب استان زیبای مازندران بیشتر استفاده کنیم اما انگار اشتباه آمدیم و ....

اولین مسافران نوروزی 95 مازندران شوکه شدند !

شمال فردا - در حالی که تنها یک روز به آغاز سال نو باقی است ، ورود گردشگران نوروزی به استان زیبای مازندران نوید یک نوروز پر مسافر را برای این دیار سرسبز می دهد .

به گزارش شمال فردا به نقل از شمال نیوز ، مسافران نوروزی که با هزار ذوق و شوق وارد استان مازندران می شوند در اولین گام بدنبال محلی برای اسکان خود می باشند اما در کمال ناباوری با قیمت های نجومی و بدون ضابطه روبرو می شوند .

رضا حمیدی که از استان همدان به مازندران سفر کرده است به خبرنگار ما می گوید : واقعا از شنیدن قیمت ویلاها شوکه شدیم و از سفر به مازندران پیشمانیم .

همسر وی نیز که خود را عضو هیئت علمی دانشگاه معرفی می کند ، وارد گفتگو می شود و ادامه می دهد : امسال گفتیم زودتر بیاییم تا از امکانات و مواهب استان زیبای مازندران بیشتر استفاده کنیم اما انگار اشتباه آمدیم و اینجا همه می خواهند جیب مسافران را خالی کنند ! نمی دانم دستگاههای نظارتی در بخش گردشگری کجا هستند ؟ هر کس ، هر قیمتی که بخواهد اعلام می کند !

* ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران چه می کند ؟!

همه این ها در حالی است که در مازندران ستادی با عنوان « ستاد اجرایی خدمات سفر » وجود دارد اما به رغم عریض و طویلی آن با اعضایی متشکل از دهها اداره کل ، سازمان و دستگاه اجرایی که خروجی مناسبی در راستای خدمت رسانی به گردشگران نوروزی ندارند و فقط خود را سرگرم جلسات آنچنانی و تنظیم بیلان کار برای بالادستی ها می کنند و آنچه دیده نمی شود سفر و مسافران نوروزی است .

جالب تر اینکه مدیران ارشد استان نیز مسئولیت این ستاد بدون خروجی را برعهده دارند و در هر جلسه و مراسمی با آب و تاب از موفقیت این ستاد سخن می گویند !

جمالی که از تهران به غرب مازندران سفر کرده است به شمال نیوز گفت : استاندار و مدیران ارشد مازندران خودشان را به جای مسافران نوروزی بگذارند تا شرایط ما را که با هزار امید و آرزو به این استان سفر کرده ایم درک کنند . واقعا آنقدر نظارت کم است و اقامتگاهها به مردم اجحاف می کنند که مجبورم سفری که پیش بینی آن برای 5 روز بوده را یک روزه به پایان برسانم و به تهران برگزدم . نمی دانم این استان استاندار دارد یا نه ؟ پس چرا وضعیت این گونه است ؟

زهرا س خانم خانه دار که از لرستان به محمودآباد آمده است هم معتقد است با پشت میز نشینی و در اتاق نشستن مدیران کارها به خوبی پیش نمی رود .

این خانم میانسال لرستانی گفت : وقتی به ویلاداران که چه عرض کنم ! اتاق دارانی که به نام ویلا مبالغ هنگفت می گیرند اعتراض می کنیم می گویند « به ما اعتراض نکنید بروید میراث فرهنگی و گردشگری معترض شوید . ما به شما اجاره ندهیم یکی دیگر پیدا می شود » واقعا جای تعجب است که مسئولان مرتبط در استان مازندران بیخیال مسافران شدند .

* راههای پرزباله و مسافران متعجب !

از قیمت های گزاف اقامتگاههای استان که بگذریم ، زباله های انباشت شده و بوی تعفن آنها ، نارضایتی مسافر ان نوروزی را در برخی از مسیرهای استان به همراه دارد .

به نظر می رسد جمع آوری زباله ها از حاشیه جاده ها یکی از اقدامات ساده و  ابتدایی است که اداره کل راه و شهرسازی مازندران از آن غفلت کرده است .

پیشنهاد می شود تا دیر نشده و پیک سفرها آغاز نشده است تدابیر لازم برای جمع آوری زباله ها در برخی مسیرهایی که صورت نگرفته به انجام رسد تا چهره مسافرانی که از نابسامانی خدمات رسانی در مازندران متعجب شده اند ،بیش از این حیرت زده نشوند .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزارشات بعدی از مشکلات ، معضلات و نارسایی های مربوط به سفرهای نوروزی را در فرصتهای بعدی هم بخوانید .

« میزبان خوبی باشیم .... »

 

اضافه کردن نظر

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است - طراحی و تولید: "مازندنت"