تا انتخابات | ايثار و شهادت
شمال فردا را صفحه اصلي خود كنيد
صفحه اصلي | تماس با ما | پيوندها | جستجو | آرشيو | RSS | ارسال خبر

 

 

کد خبر: 26132  تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۱ 
ايميل ارسال به دوستان
چاپ نسخه چاپی

سخنان انتقاد آمیز خطیب برجسته مازندرانی :
شعار سادهزیستی می دهند اما 120 نفره به نیویورک می روند!

آقای احمدی‌نژاد هم اگر مرد است، دلایل عزل و نصب‌هایش را بیان كند./ چرا ما ظرف 6 سال، 4 وزیر آموزش و پرورش عوض كرده‌ایم!؟! در حالیكه در دامداری‌های كشورهای غربی، دوشندگان شیر گاوها را عوض نمی‌كنند تا مبادا گاوی كه به بوی بدن آن شیردوش عادت كرده است،...

شعار سادهزیستی می دهند اما 120 نفره به نیویورک می روند!

فردا : حجت الاسلام ناصر نقویان از روحانیونی که منبرهایش طرفداران بسیاری دارد در سخنرانی اخیر خود در دانشگاه تربیت مدرس، با انتقاد از برخی نابسامانی ها گفت: یكی از دوستان بنده برای اینكه پروژه‌ای را در وزارت نفت انجام دهد، مجبور شد به یكی از معاونین یا مدیران كل آن وزارتخانه، مبلغ یك میلیارد و دویست میلیون تومان رشوه بدهد و من وقتی كپی چك مربوط به آن رشوه را به  رئیس سازمان بازرسی كل كشور نشان داده و ایشان را در جریان آن موضوع قرار دادم، ایشان در جواب گفتند: ای بابا! اینجور چیزها كه در مملكت بسیار است.

وی در ادامه با انتقاد شدید از این وضعیت اظهار داشت:جوانی كه به دلیل ضعف مالی نمی‌تواند ازدواج كند برطبق سیره حكومتی امیر المؤمنین علیه‌السلام حكومت موظف است تا او را به تزویج درآورد، آن وقت شما آن جوان بیچاره را كه از بیكاری و فقر برای بقای خودش به زورگیری رو آورده را می‌گیرید و می‌چرخانید و مجازاتش می‌كنید امّا چشمتان را بر این خلاف‌های سنگین كه عامل اصلی شكل‌گیری جرائم خرد در جامعه است می‌بندید.

نقویان كه در سلسله نشست های معرفتی با عنوان «رشدیافتگی» سخن می گفت، اظهار داشت: اگرچه ما در سی و چند سالی كه از انقلابمان می‌گذرد بر روی مبانی اعتقادی شیعه در كتابها، رسانه‌ها، جلسات، روضه‌ها و ..... بسیار كار كرده‌ایم ولی در عمل نتوانسته‌ایم آن حق‌مداری را محقق كرده و به اجرا در آوریم و در این شاخص‌های انسانی نظیر ریشه‌كنی دروغ و وعده‌های بی‌اساس مردم و حاكمان در جامعه، برابری در مقابل قانون، توانایی مظلوم در گرفتن حق خود از ظالم، و ..... ترقّی معكوس داشته‌ایم.

وی با قرائت شعر معروف نسیم شمال كه «كور شوم، لال شوم، كر شوم/ لیك محال است كه من خر شوم» مردم ایران را مردم بیداری دانست كه حكومتها، توان فریب دادن آنها را ندارند و مردم، ضعفها، اشتباهات و تقصیرات حكومت‌مردان را می‌دانند و تحلیل می‌كنند.

ایشان افزود: عزل و نصب كارگزاران باید با دلیل و از روی حكمت باشد و نه از روی هوا و هوس، همانطور كه امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام دلیل عزل‌هایش را در سخنانش فرموده است. آقای احمدی‌نژاد هم اگر مرد است، دلایل عزل و نصب‌هایش را بیان كند. چرا باید استاندار فلان استان به‌خاطر شركت در سخنرانی انتقادآمیز من، معزول شود؟! چرا ما ظرف 6 سال، 4 وزیر آموزش و پرورش عوض كرده‌ایم!؟! در حالیكه در دامداری‌های كشورهای غربی، دوشندگان شیر گاوها را عوض نمی‌كنند تا مبادا گاوی كه به بوی بدن آن شیردوش عادت كرده است، شیرش كم نشود. گاوها هم اصل «ثبات در مدیریت»را كه یك اصل اولیه و بدیهی است می‌دانند امّا این آقایان آن را نمی‌دانند.

چرا صدر اعظم آلمان شوهرش را از سوار شدن در هواپیمای دولتی منع می‌كند ولی این آدم كه شعار ساده‌زیستی می‌داد با 120 نفر از دوستان و بستگانش به سفر نیویورك می‌رود.

آیا ایشان فكر می‌كند كه با این مصاحبه‌های بدون خبرنگاری!! كه با یك خبرنگار نابلد و با سؤالات از پیش مشخص‌شده انجام می‌دهد، می‌تواند مردم ما را گول بزند؟ اگر مرد است با ده نفر كارشناس خبره در موضوعات مختلف اقتصادی، سیاسی و .... مناظره برگزار كند. به قول معروف: «خود گویی و خود خندی، عجب مرد هنرمندی!».

 

اضافه کردن نظر

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است - طراحی و تولید: "مازندنت"